Pierwszoklasiści przeszkoleni!

11 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z niej powrócić, jak bezpiecznie bawić się na dworze i poruszać się rowerem. Na te i inne pytania znają już odpowiedź uczniowie wszystkich szkół podstawowych, których odwiedzili policjanci z mysłowickiej komendy. W trakcie trwającej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" od początku września funkcjonariusze przekazali uczniom klas pierwszych cenne informacje na temat ich bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych.

Początek września to tradycyjnie okres, w którym policjanci w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" odwiedzają wszystkich pierwszoklasistów z terenu Mysłowic. Początek nauki w szkole podstawowej, jest dla dzieci czasem wielu zmian. W tym okresie najmłodsi mogą spotkać się z wieloma nowymi, czasem niebezpiecznymi sytuacjami. Właśnie na te sytuacje i wynikające z nich zagrożenia, przygotowują młodych uczniów policjanci mysłowickiej komendy.

W ramach działań profilaktycznych z liczbą blisko 700 uczniów klas pierwszych, rozmawiali o tym, jak się zachowań i co robić w danych sytuacjach asp.szt. Jolanta Łuczak oraz st.asp. Dariusz Opatrzyk. Pierwszaki zostali zapoznani z podstawowymi przepisami w ruchu drogowego oraz uświadomiono im, jak ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych.

Celem prowadzonych działań jest wykształcenie u dziecka w wieku szkolnym umiejętności właściwego reagowania na zagrożenia i utrwalenie pozytywnych wzorców i zachowań. W przyszłości niewątpliwie zaowocuje to zmniejszeniem liczby niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice