Mysłowicki Policjant wśród prelegentów na ogólnopolskiej konferencji naukowej!

17 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

St. asp. Dariusz Opatrzyk z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii w miniony piątek wziął udział konferencji organizowanej przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Konferencja pn. "Dialog w profilaktyce uzależnień - interdyscyplinarna perspektywa działań makrospołecznych" miała na celu przedstawienie współczesnych problemów i sposobów przeciwdziałania uzależnieniom. Policjant omówił działania profilaktyczne realizowane przez mysłowicką komendę.

W miniony piątek Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego zorganizował konferencję pn. "Dialog w profilaktyce uzależnień - interdyscyplinarna perspektywa działań makrospołecznych".

Celem konferencji było przedstawienie współczesnych problemów i sposobów radzenia sobie z nimi poprzez profilaktykę. Jednym z prelegentów konferencji był policjant zajmujący się profilaktyką st. asp. Dariusz Opatrzyk.

Mundurowy omówił działania profilaktyczne realizowane przez mysłowicką komendę skierowane na rozpoznawanie i zapobieganie uzależnieniom. Policjant przedstawił też pilotażowy program "Kibic Fair Play" przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Śląskim, który prowadzony był w 7 i 8 klasach szkół podstawowych w Mysłowicach.

Podsumowanie swoich badań prowadzonych w mysłowickich szkołach przedstawiła także dr Aleksandra Kłos-Skrzypczak.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice