Mysłowicka podróż po świecie klejnotów

11 czerwca 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Na mysłowickiej mapie blogosfery właśnie pojawił się nowy blog - miejsce dla koneserów biżuterii i ciekawskich świata.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak długą drogę musi przejść kamień, by pokazać swoje wewnętrzne piękno, stać się klejnotem i finalnie trafić do naszych szkatułek, jako biżuteria. W podróż po niepokornej materii i bogactwach Ziemi zabiera nas - spragniona prawdy - ekipa z GEMS & TRAVEL. Plecaki spakowane? No to ruszamy!

Wszystko zaczęło się od pewnego wyjazdu. Na Daleki Wschód. A dokładnie do chińskiego miasteczka Dali w malowniczej, górskiej prowincji Yunnan. To właśnie tam narodziła się potrzeba na połączenie dwóch pasji: podróży i kamieni szlachetnych - mówi Paweł Maliszczak, pomysłodawca projektu. I właśnie tak powstało GEMS & TRAVEL - przestrzeń dla jubilerskich obserwacji, wiedzy i designu, na który warto zwrócić uwagę.

Przede wszystkim jest to jednak blog branżowy o naturalnych kamieniach kolorowych: szlachetnych i półszlachetnych oraz podróżach. Tworzą go Dariusz Dobek – mistrz filigranu i znakomity złotnik, miłośnik pięknych kamieni oraz rodzeństwo - Agnieszka i Paweł Maliszczak. Ona ma dryg do pisania, a on oko do łowienia kamyczków. Łączy ich pasja do biżuterii.

GEMS & TRAVEL ma na celu popularyzację wiedzy o kamieniach i biżuterii. Nie zabraknie też ciekawostek o kamieniach oraz informacji o pozyskiwaniu, obróbce i metodach ich poprawiania. Chcemy doradzać i inspirować naszych czytelników, a także przedstawiać interesujących projektantów, tworzących w Polsce i za granicą. - mówi Agnieszka.


Gems & Travel w Chinach. Foto: Paweł Maliszczak

Zawodowo, jako firma HARDLEO, zajmujemy się importem kamieni szlachetnych w Polsce i zagranicą. Zapragnęliśmy stworzyć miejsce w sieci, które przybliży czytelnikom tę tematykę - mówi Paweł.

Nieodłącznym elementem definiującym blog będą podróże. Jednak nie znajdziecie na nim poradników “jak przetrwać podczas długiego lotu” czy “co zobaczyć i gdzie zjeść za pierwszym razem w Azji”. Twórcy bloga - jak sami mówią - podróżują po to, by uprawiać istne “gem hunting”, czyli polowanie na kamienie. - Będziemy pokazywać unikalne zdjęcia z kopalni szafirów, egzotyczne okazy kamieni o których mało kto słyszał w Polsce - mówi Paweł. W planie jest realizacja filmów z wypraw do Tajlandii, Birmy, Kambodży i Indii.

Gems & Travel w Malezji. Foto Paweł Maliszczak

Szlachetność kamieni, piękno i luksus biżuterii, niebanalne podróże i wiele innych tematów
już wkrótce.

 

Obserwujcie

www.gemsandtravel.com

 

 

Profil - FACEBOOK Profil - INSTAGRAM

R E D A K C J A   -   G E M S   &   T R A V E L

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice