„Mysłowice – dla Niepodległej”

08 listopada 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Taki koncert zdarza się raz na 100 lat! 7 listopada o godz.17:30 w MOK przy ulicy Grunwaldzkiej 7 odbył się wyjątkowy koncert pod hasłem „Mysłowice – dla Niepodległej”, którego współorganizatorami byli Śląski Związek Chórów i Orkiestr w Katowicach, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego w Mysłowicach i Mysłowicki Ośrodek Kultury.

 

W pierwszej części wydarzenia Orkiestra Dęta przy Tauron Wytwarzanie S.A. Oddział Elektrownia Łaziska zaprezentowała pieśni patriotyczne. Nie zabrakło również muzyki współczesnej, która rozbrzmiewała podczas drugiej części koncertu. Na sali zabrzmiały takie przeboje jak: „ It’s my life”, „Hit the road Jack ” i znane polskie melodie filmowe.

Były też Karolinki i Chór Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego w Mysłowicach. Przybyli Goście wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu najmłodszych uczniów Szkoły.

Dziękujemy za świetnie przygotowane wydarzenie z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice