Maseczki z Aresztu Śledczego w Mysłowicach!

27 czerwca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Kolejnych kilkaset maseczek higienicznych mysłowicki Areszt przekazał Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga. Służba Więzienna wykonuje zadania w specyficznych i wymagających warunkach. Niejednokrotnie zadania i czynności, które z pozoru wydają się proste i łatwe do przeprowadzenia – w realiach jednostki penitencjarnej - są skomplikowane, czasochłonne  i wymagające wiele uwagi.

Jednym z takich zadań jest organizacja akcji szycia maseczek, która – niosąc niebagatelne  korzyści resocjalizacyjne i społeczne – musi być zrealizowana w sposób, który gwarantuje bezpieczeństwo, spokój i porządek na terenie jednostki penitencjarnej.

Od wielu tygodni maseczki powstają dzięki dużemu zaangażowaniu funkcjonariuszy działów: penitencjarnego, ochrony i kwatermistrzowskiego. Funkcjonariusze tych działów zajmują się bowiem całą logistyką związaną z zaplanowaniem, organizacją i przeprowadzeniem działań, które są niezbędne do tego, by grupa osadzonych, uczestniczących w programie resocjalizacyjnym mogła być zaangażowana do szycia maseczek.

Od początku trwania akcji mysłowicki Areszt przekazał instytucjom niespełna 7000 sztuk maseczek higienicznych, włączając się tym samym w działania zmierzające do opanowania epidemii i solidaryzując z osobami walczącymi z nią na pierwszej linii.

Tekst i zdjęcia: Izabela Chechelska

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice