Konkurs Wiedzy o Powstaniach Ślaskich rozstrzygnięty!

07 grudnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

W ubiegłym tygodniu w naszym muzeum odbył się Konkurs Wiedzy o Powstaniach Śląskich. Do rywalizacji przystąpiło 18 uczniów z 6 mysłowickich szkół podstawowych. Po sprawdzeniu testów wiedzy przez Komisje Konkursową okazało się, że 4 uczestników zmagań uzyskało taką samą liczbę punktów. W celu wyłonienia zwycięzców konieczne było przeprowadzenie rundy dodatkowej, która odbyła się 5 grudnia br. Rywalizując systemem pucharowym, finaliści konkursu odpowiadali na te same pytania.

Po zaciętej rywalizacji została wyłoniona trójka zwycięzców:

1 miejsce – Kacper Stefaniuk ze Szkoły Podstawowej Sportowej im. Olimpijczyków Śląskich

2 miejsce – Gracjan Olszak ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Jana Pawła II

3 miejsce – Weronika Bilewicz ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Jana Pawła II

Zgodnie z regulaminem konkursu laureaci otrzymali nagrody w postaci Bonów Upominkowych o nominałach: 600, 400, 200 PLN - do sklepów sieci RTV Euro AGD.

Tuż za pudłem znalazł się kolega Gracjan Olszak, również ze Szkoły Podstawowej nr 17. Doceniając wiedzę i wkład pracy, otrzymał on nagrodę pocieszenia w postaci Bonu Upominkowego o wartości 100 PLN.

Organizatorzy pragną podkreślić wysoki poziom przygotowania uczestników Konkursu, chęć i zaangażowanie opiekunów oraz Dyrekcji szkół. Poziom wiedzy oraz liczny udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 uwieńczony został zdobyciem zasłużonych nagród.

Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice - Dariusza Wójtowicza.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice