Koncert Zimowy w Przedszkolu nr 5 - 13 edycja!

17 stycznia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Zimowe koncerty w Przedszkolu nr 5 to już tradycja. W piątek 7 lutego 2020 roku odbędzie się 13 edycja tego koncertu. Ta inicjatywa kulturalna została wymyślona przez Marka Jałowieckiego, muzyka, autora tekstów, założyciela takich zespołów jak Generał Stilwell, Delons, Ladislav, występującego też solo.

 

Marek połączył wykonywany zawód nauczyciela z pasją swojego życia czyli muzyką rockową w murach placówki, gdzie pracuje i każdego roku organizuje alternatywne koncerty, które mocno zakorzeniły się na mapie kulturalnej Mysłowic. Na przestrzeni lat wystąpiło wielu znanych wykonawców m.in. Myslovitz, Sztywny Pal Azji, Iowa Super Soccer, Janek Samołyk, Generał Stilwell. To tylko kilka przykładów. Wszyscy artyści występujący w przedszkolu robią to w celach charytatywnych .

W czasie każdej edycji trwa zbiórka funduszy. Za każdym razem chodzi o pomoc np. dla dzieci cierpiących na różne schorzenia albo o pomoc dla samych wychowanków przedszkola poprzez wzbogacanie bazy dydaktycznej placówki. Tak będzie w tym roku. W czasie koncertów odbywają się licytacje przedmiotów związanych ze światem popkultury. Gadżety te trafiają do przedszkola dzięki pomocy wielu ludzi.

W tym roku gwiazdami podczas koncertu będą: Myslowitz, Ola Myszor i Graftmann.

Zapraszamy!

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice