Holly Blue przedstawia nowego singla pt. „Guantanamo".

09 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

"Guatanamo" to opowieść o niesłusznie skazanym na więzienie przyjacielu zespołu. Tym samym zespół zapowiada swoją trzecią płytę, której premiera przewidziana jest na jesień 2019. Album w całości jest polskojęzyczny.

Najbliższe koncerty:

20.09.2019 - Frydek-Mistek CZECHY

Utwór można wysłuchać TUTAJ

BIOGRAFIA:

Zespół Holly Blue to trio założone w 2011 r. przez Sonię Kopeć, jej brata Krystiana i Emila Blanta - muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians. Muzyka zespołu, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami.

Debiutancka płyta zespołu pt. „First Flight" ukazała się jesienią 2012 r. Po wydaniu płyty zespół grał wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami - Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. W 2013 roku wystąpił na festiwalu SOPOT TOPtrendy i zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich. Piosenki zespołu grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz znalazły się na składankach „Sealesia 1" i „Sealesia 2", „Mysłowice Dobrze Brzmiące" oraz „Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014".

W 2016 zespół powraca z nową płytą „UpBeat" Jednym z producentów nowego albumu jest Eddie Stevens, znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7.

Aktualnie zespół ukończył pracę nad trzecim albumem w języku polskim, którego premiera przewidziana jest na jesień 2019r.

Mat. nadesłany

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice