Dziś akcja "Telefon"!

29 czerwca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Policjanci mysłowickiej drogówki przeprowadzą dziś działania "Telefon". Działania mają na celu egzekwowanie od kierujących zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu oraz poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja potrwa od godziny 6.00 do 22.00.

Dzisiaj w godzinach 6.00 - 22.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Mysłowicach przeprowadzą działania "Telefon", których celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale też egzekwowanie od kierujących stosowania się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu w sposób wymagający trzymania słuchawki lub  mikrofonu w ręku i uświadamianie kierującym zagrożeń wynikających z naruszenia tego przepisu.

Działania prowadzone będą głównie na drogach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Policjanci będą też kontrolować stan trzeźwości kierujących oraz sprawdzać, czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice