Charytatywny Jarmark Wielkanocny!

06 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Miesiąc z hakiem dzieli nas od jedynego w regionie "Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego" na Bończyku, z którego dochód przeznaczony jest na pomoc wszystkim mieszkańcom miasta, bez względu na wiek i status społeczny wymagających wsparcia.

Śniadanie Wielkanocne i przygotowanie paczek świątecznych to jedna z form pomocy. W tym roku w organizację włącza się również Urząd Miasta na czele z Panem Prezydentem i podległe jednostki m. in.Mysłowicki Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach - profil oficjalny. i Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice. Nadszedł czas, zgodnie z naszą tradycją, na prezentację wystawców na naszym fanpag'u. Dziś przedstawiamy firmę, która zadowoli podniebienia nie tylko polskie.

"Kresowe Przysmaki" wytwarzają rękodzielniczo swoje produkty według starych receptur i zaproponują nam:
- litewskie kibiny w kilku smakach,
- lwowskie kulebiaki,
- tatarskie jeczpoczmaki,
- gruzińskie manty,
- czeburaki extra,
- gruzińskie pierożki, chinkali.

Jednym z ich flagowych dań jest tatarski "Czeburak" - jest to wielki pieróg nadziewany mięsem,ziołami i kefirem smażony na głębokim tłuszczu podawany na gorąco, który będzie przygotowywany na oczach klienta i proponowany do degustacji.

Nadesłane

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice