Budki dla jerzyków na Hubertusie!

15 maja 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

W piątek na terenie kąpieliska Hubertus zawisły budki lęgowe dla jerzyków i nietoperzy. Organizatorami wydarzenia byli dzierżawcy kąpieliska i przedstawiciele MOSiR i Urzędu Miasta Mysłowice.

- W tych trudnych czasach staramy się ze wszystkich sił działać na rzecz lokalnej społeczności i wspierać miłośników przyrody - mówi Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Jerzyki większą część życia spędzają w locie, jednak lądują przede wszystkim podczas okresu lęgowego, budując gniazdo i karmiąc pisklęta. Dlatego Pan Prezydent Dariusz Wójtowicz wsparł propozycję, aby kilkanaście budek przeznaczonych specjalnie dla nich, zamontowano na kąpielisku, gdyż teren jest bardzo sprzyjający ptactwu i roślinności.

W dzisiejszej akcji wieszania budek dla jerzyków wzięli udział również: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach Karol Pawlik, Dyr. Kancelarii Prezydenta Michał Woźniczko, Anna Skowron-Malinowska oraz pracownicy Mosiru i Hubertusa.

Serdecznie dziękujemy za inicjatywę. Niebawem więcej informacji o działalności kąpieliska.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice