„Bezpieczna kobieta w mieście”

05 grudnia 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

W poniedziałek, 3 grudnia w budynku Straży Miejskiej, rozpoczęły się zajęcia w ramach programu „Bezpieczna kobieta w mieście”. Punktualnie o 18:00 do Komendy Straży Miejskiej zawitały panie z różnych dzielnic  miasta.

Zaczęło się od pogadanki instruktora młodszego inspektora Sebastiana Stachonia, który opowiedział o psychologicznym aspekcie samoobrony, odpowiedział również na szereg pytań naszych gości. Następnie uczestniczki zajęć w towarzystwie Kierownika Referatu Profilaktyki i Ochrony Środowiska Beaty Kostrzewa zapoznały się  komendą i programami jakie realizowane są dla dorosłych i najmłodszych.

Część praktyczna kursu polegała na tym, że kursantki uczyły  się kontrolowanego upadku oraz skutecznego odparcia bezpośredniego ataku, poprzez zastosowanie odpowiednich chwytów i dźwigni. W czasie kolejnych zajęć uczestniczki poznają nowe chwyty i techniki, a w kolejnym miesiącu zajęcia polegać będą na utrwalaniu zdobytych umiejętności.

Jeśli są jeszcze chętne osoby do uczestnictwa w takim kursie, prosimy o kontakt ze Strażą Miejską pod numerem telefonu 32 2222164

Źródło: SM Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice