Będzie zbiórka podpisów ws. liberalizacji przepisów antyaborcyjnych

09 kwietnia 2016

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ratujmy Kobiety zbiera podpisy pod projektem liberalizującym przepisy antyaborcyjne - podała pełnomocniczka Komitetu Barbara Nowacka. Projekt m.in. wprowadza edukację seksualną do szkół i ułatwia dostęp do antykoncepcji.

- To nasz sprzeciw wobec barbarzyńskich przepisów proponowanych przez jedną z inicjatyw obywatelskich, wczoraj zatwierdzoną przez marszałka Marka Kuchcińskiego. Tamten projekt, który otrzymał olbrzymie wsparcie od premier Beaty Szydło i wielu polityków prawicy, zmusza nas do tego, byśmy po raz kolejny powiedziały, że w Polsce są różne głosy na temat praw reprodukcyjnych i praw kobiet. Że Polki i Polacy nie godzą się na ultrakonserwatywne, okrutne, barbarzyńskie rozwiązania, które wspiera premier - mówiła w piątek Nowacka.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety”, w celu zebrania podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie zawiązał się 8 kwietnia. W skład Komitetu weszły przedstawicielki i przedstawiciele wielu organizacji, takich jak, stowarzyszenia Inicjatywa Polska, Partii Zielonych, Partii Kobiet, Kongresu Kobiet, Feminoteki, Krytyki Politycznej, Stowarzyszenia Równość i Nowoczesność, Pro-feminy, Fundacji im. I Jarugi-Nowackiej i Ruchu Kobiet Twojego Ruchu.

Członkowie komitetu będą spotykać się na ulicach polskich miast i wsi. Spotkania będą odbywac się również w Mysłowicach. Poniżej wzór listy podpsiów do pobrania. 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice