Zawartko/Piasecki & Wendt I Teatr Małe Mi I Koncertowa ekologia!

15 września 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Kolejne spotkanie z „Koncertową ekologią” na mysłowickim Rynku obfitować będzie w działania w duchu zero waste, ale także estetyczne zachwyty.

Za te pierwsze odpowiedzialne będzie kolektyw artystyczny Lufcik na korbkę oraz  Stowarzyszenie Wolnej Herbaty oraz artyści i instruktorzy, którzy przygotowali warsztaty ekologiczne. O 14:00 można będzie porozmawiać o ochronie środowiska, a o 15:00 i 17:00 zapraszamy na warsztaty manualne i artystyczne. Uwolnimy też nasze głosy i poznamy nieco tradycyjnych pieśni z zespołem Kuczeryki (zapisy: kuczeryki@gmail.com). Przygotowana zostanie także strefa gastronomiczna.

O 16:00 natomiast odlatujemy w kosmos! Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI zabiera nas w podróż do gwiazd, gdzie spacerując między Saturnem, a Jowiszem poznamy pięć ciekawych historii, przypowieści, bajek filozoficznych z różnych stron świata. Każda historia plastycznie zilustrowana scenografią i lalkami autorstwa Kasi Szpilkowskiej. „Księżycowe opowieści” są jedną z najpiękniejszych i najmądrzejszych propozycji plenerowych dla dzieci, ale też dla dorosłych. Z całego serca polecamy!

Wieczorny koncert o godz. 18:00 to spotkanie z duetem Zawardko/Piasecki i ich gościem specjalnym. Połączenie melodii ludowych i tematów klasycznych z jazzem, spojonych akcentami etnicznymi. Każdy utwór podczas koncertu posiada swoją genezę, kryje pewną tajemnicę i może dzięki temu, że trudno go zakwalifikować do konkretnej stylistyki muzycznej, wydaje się być świeży i nowatorski. Projekt Zawartko/Piasecki "Leć głosie", otrzymał kilka nagród i nominacji (m.in. nagroda WARTO Gazety Wyborczej) oraz reprezentował Europejską Stolicę Kultury 2016. Muzycy przekraczają barierę swoich instrumentów, ukazując nowe możliwości brzmieniowe i kompozytorskie. Tym razem do zespołu dołączy znakomity polski saksofonista, zdobywca Fryderyka – Tomasz Wendt Music. Leć głosie!

...być może po koncercie uda nam się usłyszeć jeszcze ciekawe Uliczne Historie ;)

Wydarzenie organizowane przy wsparciu Mysłowicki Ośrodek Kultury
20.08.2020, godz. 14:00 – 19:00
Rynek, Mysłowice
wstęp wolny

ZAPISY NA WARSZTATY ŚPIEWU BIAŁEGO: kuczeryki@gmail.com

Realizatorem cyklu spotkań pt. „Koncertowa ekologia” jest Fundacja W to mi graj w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Liczba miejsc ograniczona.

Mat. nadesłany: MOK 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice