Zapraszamy na 138, powakacyjny Muzealny Czwartek!

05 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Zapraszamy na pierwszy po wakacjach Muzealny Czwartek, który odbędzie się dziś 5 września o godzinie 17.00 w siedzibie Muzeum Miasta przy ulicy Stadionowej 7a. Wykład na temat obrony wieży spadochronowej w Katowicach wygłosi prof. dr hab. Krystyna Heska Kwaśniewicz. Prelekcji towarzyszyć będzie otwarcie wystawy okolicznościowej przygotowanej przez pracowników Muzeum. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia ksiązki.

Korzystając z okazji składamy podziękowania dla Muzeum Miasta Mysłowice za przygotowanie Skweru upamiętniającego 23 Batalion Saperów do obchodów rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Mysłowicach. Przed odsłonięciem nowych elementów i uroczystościami złożenia kwiatów, które odbyły się 1 września, Muzeum dokonało odnowienia tablicy informacyjnej z opisami i fotografiami z tamtych wydarzeń oraz przprowadziło renowację złotych napisów na płycie obelisku.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice