„Zanim zasiądziemy do wigilijnego stołu”

16 grudnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Uczniowie ze Szkoły Specjalnej im. J. Korczaka w Mysłowicach uczestniczyli w przedświątecznym spotkaniu w bibliotece przy ul. Mikołowskiej. W trakcie zajęć prowadzono z dziećmi rozmowę na temat pór roku, a zwłaszcza zimy i bezpiecznych zabawach na śniegu, konieczności ciepłego ubierania się oraz zdrowego odżywiania w celu zapobiegania przeziębieniom czy innym chorobom.

Uczniowie mieli również zadania do wykonania - wyodrębnić z rozsypanych kart obrazkowych te, które ilustrują motyw zimowy i świąteczny oraz ułożyć w grupach puzzle przedstawiające śniegowe bałwanki. Na spotkaniu omówiono czas adwentu i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Na dużej ilustracji choinki uczestnicy naklejali hasła odnoszące się do świąt, tj. wigilia, karp, barszcz, pierogi z grzybami, zupa rybna, zupa grzybowa, opłatek, choinka, bombka.

Po zadaniach nadszedł czas na niespodziankę, którą okazały się czekoladowe cukierki ukryte pod świątecznymi serwetkami. Atrakcją dla uczniów było wspólne tworzenie z kolorowych paseczków papieru łańcucha choinkowego i naklejanie na papierowe choinki cekinów, barwnych gwiazdek, aniołków i bombek. Zajęcia biblioterapeutyczne w bibliotece zakończono tańcem i wręczeniem zadań logicznych do rozwiązania w szkole.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice