Wystawa "Linnea w ogrodzie Moneta"

26 kwietnia 2011

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W imieniu Miejskiego Centrum Kultury w Mysłowicach mamy przyjemność zaprosić dzieci i rodziców na wyjątkową wystawę edukacyjną między 6 a 29 maja 2011r. pt. „Linnea w ogrodzie Moneta” stworzoną przez Fundację „Sto Pociech” i Wydawnictwo „Zakamarki”.Wystawa została stworzona w oparciu o książkę Christiny Bjork „Linnea w ogrodzie Moneta”, pełną niezwykłych ilustracji Leny Anderson, reprodukcji obrazów Moneta i zdjęć z rodzinnego albumu malarza. (Źródło: MCK Mysłowice)Sandra Jędrzejas

W imieniu Miejskiego Centrum Kultury w Mysłowicach mamy przyjemność zaprosić dzieci i rodziców na wyjątkową wystawę edukacyjną między 6 a 29 maja pt. „Linnea w ogrodzie Moneta” stworzoną przez Fundację „Sto Pociech” i Wydawnictwo „Zakamarki”6 maja o godz. 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy połączony z  prezentacją multimedialną i warsztatami dla dzieci i rodziców.  Wystawa została stworzona w oparciu o książkę Christiny Bjork „Linnea w ogrodzie Moneta”, pełną niezwykłych ilustracji Leny Anderson, reprodukcji obrazów Moneta i zdjęć z rodzinnego albumu malarza. Polskim wydawcą książki jest Wydawnictwo „Zakamarki”.Linnea, to dziewczynka, która bardzo kocha kwiaty. Całymi dniami obserwuje przyrodę, zwierzęta, rośliny. U zaprzyjaźnionego sąsiada, pana Blomkvista, emerytowanego ogrodnika, ogląda album z pracami Moneta i marzy.. tak bardzo chciałaby znaleźć się w ogrodzie malarza.Czasami marzenia się spełniają! Pan Blomkvist zabiera dziewczynkę na krótką wycieczkę do Paryża, do różowego domu malarza, jego słynnego ogrodu w Giverny  i muzeów. Piękne nenufary, japoński mostek, obrazy samego pana Moneta, to wszystko na wyciągniecie ręki!Zapraszamy na spotkanie z niezwykłą bohaterką. Świat przyrody, zabawy i sztuki czeka. Wstęp na wystawę oraz warsztaty jest wolny.Wystawa gościła m.in. w Muzeum Narodowym w Poznaniu oraz na  Festiwalu Noradalia na Śląsku.

O Autorze

Sandra Jędrzejas

Absolwentka socjologii, pedagogiki i zarządzania. Nieustanna pasjonatka zwierząt. W wolnym czasie nie stroni od dobrej książki. Stałe zatrudnienie nie przeszkadza jej w realizowaniu zadań związanych z portalem, który współtworzy społecznie od 2011 r.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice