Wykazali się wiedzą o Powstaniach i Śląsku - Powstańcza Gra w Mysłowicach!

16 lipca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W minioną niedzielę, 14 lipca, na Placu Mieroszewskich zorganizowana została powstańcza gra plenerowa dla dzieci i młodzieży. Nie zabrakło również dorosłych, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę o historii Gornego Śląska. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Gramy w Powstania”, a organizatorem było Mysłowickie Towarzystwo Historyczne im. Jacoba Lustiga oraz Bogusław Polak.

Grę miejską użyczyło Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Wśród drzew, na sztalugach rozmieszczone zostały tablice z informacjami o Powstaniach Śląskich. Uczestnicy otrzymali ankiety, w których należało wypełnić zadania z rozstawionych 15 plansz. Pytania – jak mówili uczestnicy - nie były łatwe, dlatego dzieci wspierane były przez rodziców i dziadków.

Zwycięzcy plenerowej gry dostali pamiątkowe dyplomy, gadżety i nagrody książkowe. Współorganizatorami zabawy w Powstania były - Urząd Miasta Mysłowice i Prezydent Dariusz Wójtowicz, Muzeum Miasta Mysłowice i Dyrektor Adam Plackowski, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Związek Górnośląski Koło Brzezinka i Rada Dzielnicy Stare Miasto.

Największą wiedzą wykazali się:

I miejsce – Kacper Stefaniuk – Szkoła Sportowa
II – Lena Pogoda – szkoła Ojców Jezuitów
III – Tomasz Trembowicki wraz z rodziną
IV – Klaudia i Oliwia Sowa – SP 15 z Wesołej

Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy organizatorom za ciekawą lekcje historii.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice