Wszystkie kolory świata w SP9 - podsumowanie!

15 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Szkoła podstawowa nr. 9 kolejny raz wzięła udział w projekcie „Wszystkie kolory świata”. Z licytacji laleczek udało Im się zebrać kwotę 400 zł, tym samym dzieci z ubogich krajów otrzymają szansę na lepsze jutro. Najwyższa kwota, która została osiągnięta w licytacji to 110 zł - zaproponowała ją Madzia z klasy 1b, mała dziewczynka o wielkim sercu!

Laleczki przedstawione na zdjęciach nie były zwykłymi szmacianymi lalkami – były symbolem pomocy, jakiej dzieci udzieliły swoim rówieśnikom z ubogich krajów (zakup szczepionek). Każda laleczka miała swoje imię oraz kraj z którego pochodzi. Wszystkie te cechy zostały im nadane przez dzieci. Od nich zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełniły „akt urodzenia” laleczki. Dzięki współpracy międzypokoleniowej powstały małe, szmaciane dzieła sztuki, które można było nabyć podczas licytacji.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Nadesłane

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice