Wspólne czytanie bajek!

06 marca 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Mysłowicka Fundacja „2xkochaj”, której prezesem jest Joanna Tomanek poszerza swoją działalność, tym razem o wypożyczalnię książek i gier edukacyjnych. 

W piątek 5 marca w Domu Ojca przy ulicy Stadionowej odbyło się wspólne czytanie książek z okazji otwarcia wypożyczalni książek dla dzieci, nastolatkow i dorosłych. Bajki czytała Pani dyrektor Szkoły Sportowej Justyna Wojak i Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz.

Dziękuję za zaproszę i miłą, rodzinną atmosferę jaka panuje w fundacji. Cieszę się, że ciągle poszerzacie formy wsparcia dla dzieci, a nawet całych rodzin, które zagubiły się w tak trudnych czasach - podsumował wspólne czytanie Prezydent Dariusz Wójtowicz.

Mamy też gry planszowe do wypożyczenia. Jest to wypożyczalnia darmowa dla mieszkańców miasta. Z tej okazji na czytanie zaprosiliśmy Prezydenta miasta i Panią Dyrektor ze Szkoły Sportowej w Mysłowicach. Gościnnie byli z nami terapuci z poradni rodzinnej, wolontariusze i przyjaciele fundacji" - mówi Sabina Urban, wolontariusz w placówce.

Fundacja 2xkochaj we współpracy z Fundacją PZU oraz Urzędem Miasta Mysłowice realizuje projekt FAMILIJNA WYPOŻYCZALNIA, który ma na celu wspieranie wartości rodzinnych poprzez budowanie zdrowych więzi i relacji, w czasie społecznej kwarantanny oraz zdalnego nauczania dzieci i młodzieży.

W ramach projektu rodziny z terenu Mysłowic mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji pedagogicznych i psychologicznych oraz wypożyczyć książki i gry planszowe o tematyce budowania zdrowych czy ciepłych relacji w rodzinie.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel: 508082780 oraz na stronie www.2xkochaj.pl

Mat. nadesłany!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice