Wiosna w Miejskiej Bibliotece Publicznej!

18 marca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Dnia 10 marca na cyklicznych, ale już przedwiosennych zajęciach w brzęczkowickiej bibliotece spotkali się uczniowie z ZSS im. J. Korczaka, by poprzez zabawę poznać nadchodzącą porę roku.

Układanka "Dni tygodnia" pozwoliła przećwiczyć nazwy dni, w które chodzimy do szkoły, a w które mamy wolne. W związku z tym, że w miesiącu marcu przechodzimy na czas letni, uczniowie ćwiczyli znajomość z rozpoznawania godzin.

Bibliotekarze przypomnieli dzieciom dlaczego wiosną przyroda budzi się do życia, dlaczego przylatują do Polski ptaki, które tu budują gniazda dla swojego potomstwa, a inne zwierzęta budzą się z długiego snu.

Dzięki prozie i poezji m. in. M. Strzałkowskiej „Wiosna” uczestnicy dowiedzieli się, jak piękną porą jest wiosna, śledzili losy przylatujących ptaków, przeżyli piękne chwile związane z odradzaniem się do życia przyrody, porównali przemiany zachodzące w lesie, na wsi i w mieście oraz podziwiali pierwiosnki, krokusy i sasanki. Plastyczna interpretacja pozwoliła im stworzyć wiosenny krajobraz.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice