Weekendowe propozycje !

22 sierpnia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Wczoraj w sali zabaw Kosmos na Wesołej odbyło się kino plenerowe. Całe wydarzenie rozpoczęło się prelekcją o godzinie 20:30, a projekcja filmu rozpoczęła się po zmierzchu jaki film był wyświetlany? „Ups barka odpłynęła”. 

Dla starszych kinomanów na rynku wyświetlono film „Amy”. Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano. Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?

W sobotę (22.08) pora na kolejne wydarzenie w ramach projektu Mysłowice Alternatywnie. Tym razem na mysłowickim Rynku zagra Głuch-Łapka-Głuch. Trio Głuch-Łapka-Głuch to przedsięwzięcie, które zapoczątkował zespół Krzysztof Głuch Oscillate. Trio to inicjatywa jazzowo-bluesowa z domieszką muzyki klasycznej, soulu i R’n’B. Muzyka Tria powstała w oparciu o najlepsze wzorce obecne w kulturze światowej. Wysmakowane aranżacje kompozycji Krzysztofa Głucha z tekstami Agnieszki Łapki w tym projekcie mogą klarownie wybrzmieć i po prostu oczarować. Muzycy tego zespołu współpracują ze sobą już naście lat, zagrali razem dziesiątki koncertów oraz spędzili wiele godzin w studio. Dzięki temu są doskonale zgrani, wyczuleni na niuanse i wszelkie zmiany dynamiczne. Dzięki temu muzyka mieni się nastrojowością, jest dopracowana w każdym detalu oraz posiada charakter, którego nie sposób pomylić z żadną inną wizją muzyczną.

- Krzysztof „Kris” Głuch – śląski pianista jazzowy i bluesowy, ceniony muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer, producent i inicjator.
- Agnieszka Łapka –wokalistka, autorka tekstów, malarka, autorka grafik, plakatów i okładek płyt.
- Krzysztof Głuch Jr.- gitarzysta z muzyką związany od dziecka, gdyż dorastał w środowisku śląskich muzyków bluesowych i jazzowych.

Wydarzenie finansowane jest ze środków Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego.

W niedzielę (23.08) zapraszamy na nasze ósme wege Śniadanie na polanie. Będziemy kontynuować śniadania w każdą niedzielę do końca września, a może jeszcze dłużej? Zapraszamy z własnym kocem oraz prowiantem (wegetariańskim) i koniecznie z własnym kubkiem i talerzem. Zależy nam aby ograniczyć zużycie jednorazowych naczyń. Im mniej śmieci tym lepiej dla naszej Ziemi. Na naszych stoiskach będzie można także kupić coś do jedzenia.

Również w niedzielę, ale na rynku - "Tyjater elwrów…łosprowki ło Mysłowicach”. Zapraszamy na ostatnią odsłonę mini spektakli plenerowych opowiadających o historii miasta Mysłowice. Przedstawienie odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 17.00. Tym razem aktorzy opowiedzą nam o wielkim człowieku z Mysłowic - Kardynale Auguście Hondzie. Druga część będzie nieco inną prezentacją powstań śląskich.

Forma scenicznych opowieści nawiązuje do przedwojennych przedstawień ulicznych tworzonych przez elwrów i muzykantów, grywanych na placach i w parkach. Zabawny przekaz, prócz rozrywki w sposób nienachalny przekazuje widzom garść wiedzy historycznej na temat własnego miasta. Gościem specjalnym będzie Jacek Kawalec, który przygotował dla Mysłowiczan muzyczną niespodziankę.

Jako, że spotykamy się po raz ostatni przygotowaliśmy dla Was jeszcze jedną niespodziankę- o Śląsku i jego tradycjach muzycznie opowie Państwu Grzegorz Płonka.

Zapraszamy!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice