"100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego 1919-2019".

06 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W poniedziałek 4 listopada uczniowie Szkoły Sportowej Piotr Ochwald oraz Adrian Szafraniec brali udział w FINALE KRAJOWYM konkursu wiedzy olimpijskiej "100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego 1919-2019". Na finał odbywający się w Białymstoku jechali w doskonałych nastrojach, ponieważ Piotr Ochwald osiągnął najwyższy wynik w eliminacjach w województwie śląskim.

Konkurs finałowy zaszczycili swoją obecnością Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski oraz wybitni olimpijczycy z Wojciechem Fortuną i Marianem Sypniewskim na czele.

Podczas dwuetapowego finału, odbywającego się w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Operze Białostockiej, uczniowie Szkoły sportowej znowu osiągnęli wysokie wyniki. Nie wystarczyło to niestety do zakwalifikowania się do grona 6 najlepszych uczniów w Polsce. Jednak wyniki osiągnięte podczas eliminacji i finału krajowego są olbrzymim sukcesem uczniów Szkoły Sportowej.

Serdeczne gratulacje!

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice