Uczniowie Sportowej w górach!

07 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W sobotę 6 kwietnia uczniowie Szkoły Sportowej udali się na wycieczkę w polskie góry. Kilka dni po pierwszej wycieczce w nowym sezonie wyruszyli na kolejną. Tym razem Ich celem była Dolina Kościeliska (Tatry Zachodnie).

W zmiennych warunkach pogodowych dotarli autokarem do Kir, skąd zielonym szlakiem po 2 godzinach marszu znaleźli się przy schronisku PTTK na Hali Ornak. Przed oczami rozpościerał się cudowny widok na trzy wąwozy skalne: Niżnia,Pośrednia i Wyżnia Kościeliska Brama i trzy rozległe rozszerzenia: Polana Pisana, Stare Kościeliska, Wyżnia Kira Miętusia, gdzie podziwiali kwitnące krokusy.

Po zasłużonym odpoczynku w schronisku, gdzie mogli zregenerować siły, wyruszyli do punktu widokowego nad Smreczyński Stawek. Do Kir wrócili tym samym szlakiem, skąd wyruszyli autokarem do Mysłowic.

- Nawet najlepsze zdjęcia nie oddadzą piękna naszych gór, a które my - członkowie SKKT - widzieliśmy na własne oczy- mówią uczestnicy wycieczki.

Nadesłane

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice