Uczniowie „Dziesiątki” na szlaku!

05 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W sobotę 26 października 2019 r. odbyła się wycieczka do Ojcowa zorganizowana przez Oddział PTTK w Mysłowicach. Wyzwanie podjęło 10 uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki należących do SKKT. W drodze, jadąc malowniczą Doliną Prądnika mieli oni okazję zobaczyć m. in. Zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa i Kaplicę Na Wodzie. Wedle wyliczeń przemierzyli około 12 km malowniczych górskich szlaków na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Pierwszym celem wędrówki było Wzgórze Okopy (460 m n.p.m.), następnie Źródło Miłości, Brama Krakowska i na koniec najważniejszy punkt wycieczki JASKINIA ŁOKIETKA, gdzie uczniowie mieli nadzieję zobaczyć nietoperze. Wędrówka rozpoczęła się w Ojcowie, skąd uczniowie udali się zielonym szlakiem na
Wzgórze Okopy. Wejście na szczyt wiodło stromym zboczem i było wyczerpujące, ale widok z góry wynagrodził wysiłek. Następnie zeszli na czerwony szlak i udali się do Źródła Miłości. Tam odpoczęli i dalej, kierując się już niebieskim szlakiem, podążali w stronę Jaskini Łokietka, przechodząc przez Bramę Krakowską i Ciasne Skałki.

Ostatnia część trasy prowadziła szlakiem czarnym, stromo w dół przez las, aż do parkingu w Ojcowie.
Piękny, słoneczny dzień i dobra widoczność towarzyszyły im na całej trasie wędrówki. Mogli więc w pełni napawać się widokiem zachwycających form skalnych. Do Mysłowic wrócili pozytywnie naładowani energią Ojcowskiego Parku Narodowego, pomimo że ostatecznie nie udało im się spotkać nietoperzy.
Opiekunowie – pani Agnieszka Balicka i pani Gabriela Kazibut składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za wzorowe zachowanie podczas wycieczki, uśmiech i podjęcie wyzwania przejścia górskiego szlaku.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice