Tomek Makowiecki na mysłowickim Rynku!

24 czerwca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Już 4 lipca na Rynku w Mysłowicach rusza projekt Mysłowice Alternatywnie. To będzie kilka naprawdę dobrych, przepełnionych doskonałą muzyką tygodni. W każdą sobotę lipca i sierpnia będziemy mogli usłyszeć najlepsze alternatywne brzmienia, bo przecież właśnie z grania i tworzenia takiej muzyki słynie nasze miasto! Ten wyjątkowy sezon letni na Rynku otworzy koncert Tomasza Makowieckiego!!

Tomasz Makowiecki jest producentem, muzykiem, kompozytorem, wokalistą i autorem tekstów. Obecny na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. Ma na koncie 5 studyjnych albumów i udział w kilkudziesięciu wydarzeniach i projektach muzycznych. Był wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki. W lutym br. na serwisy streamingowe trafił „Moizm“ Tomasza Makowieckiego. Czwarty, kultowy już i dotychczas najbardziej bezkompromisowy oraz osobisty album trójmiejskiego artysty oryginalnie wydany był w 2013 roku.

Ta od dawna niedostępna na rynku płyta ukazała się wzbogacona o singiel "Ciało" - cover zespołu Republika, który artysta wykonywał podczas koncertów promujących „Moizm“. Jest to zapowiedż wyczekiwanego przez fanów powrotu Tomasza do regularnej działalności wydawniczej i koncertowej. W drugiej połowie roku ukaże się pierwsze winylowe wydanie “Moizmu”, nad którym osobiście czuwa autor.

Projekt "Mysłowice Alternatywnie" finansowany jest ze środków Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Źródło: FB

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice