Teatr Żelazny w czerwcu

25 maja 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Zachęcamy do zakosztowania kultury w katowickim Teatrze Żelaznym. Gwaranowana świetna rozrywka, wielkie emocje, błyskotliwy humor.

"PCHŁA SZACHRAJKA" 


1.06 ,  17:00
2.06, 12:00
Dzień Dziecka - aktorzy rozdają prezenty

bilety  25 zł


„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. 

SHIRLEY VALENTINE
3.06, 18 :00 
30.06, 1 8 :00
bilety 35, 40 zł


"Kochanie, wyjechałam do Grecji, kolację masz na stole".

Shirley, 50-letnia "kura domowa" z humorem i dystansem opowiada o swoich osobistych osiągnięcia i porażkach. Najczęściej rozmawia ze...
ścianą, ponieważ tylko w ten sposób, może znaleźć wiernego słuchacza dla swoich zwierzeń. Ostatecznie decyduje się wbrew woli męża wyjechać na zasłużony urlop do Grecji. Wyst. M. Gadecka


ZŁOTA RYBKA

9.06 g. 12:00


bilety 20zł
70 zł  (rodzinny 4-os)

Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej - genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. 

Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.
Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok.


"Jabłko" reż. Artur Barciś
10 .06 , 17:00

bilety 50, 35 zł

Spektakl w reżyserii Artura Barcisia, współczesna opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych. 

Utrata pracy, brak porozumienia z żoną i pragnienie nowego pcha protagonistę dramatu w ramiona młodej studentki medycyny. O ironio, tej samej, która będzie pomagała wyjść z ciężkiej choroby żonie bohatera. On także nie opuści jej w potrzebie.  

Miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, pokusa, zdrada, namiętność, potrzeba bliskości, poczucie  obowiązku i miłość bez zobowiązań, kryzys w związku, życie jako sztuka wyboru to tematy wokół których krąży dramat V. Thiessena.

Reżyseria: Artur Barciś
 
Obsada:
Marta Marzęcka-Wiśniewska
Karolina Sawka

Piotr Wiśniewski

 

 

SEKS DLA OPORNYCH

16.06  18:00 
17.0 6  17:00 
22.06 19:00
23.06 19:00

Bilety 45/40 zł

Długoletnie małżeństwo postanawia ożywić swój związek i z egzemplarzem popularnego poradnika seksualnego rezerwuje miejsce w hotelowym pokoju. Jak protagonista przyzwyczajony do wizerunku poczciwej żony i kochającej matki zareaguje na widok tejże cedzącej niecenzuralne słowa i odzianej w strój tzw. dominy rodem z filmu dla dorosłych? Co kryje się pod powierzchnią weekendu, który w założeniu ma przywrócić małżonkom dawny wigor i pożądanie? Brawurowy komediodramat w reżyserii Piotra Wiśniewskiego ze znakomitymi aktorami scen śląskich, Małgorzatą Gadecką i Piotrem Rybakiem to błyskotliwie napisane dialogi, których duch jest echem rozmów wielu współczesnych małżeństw. Codzienny pęd, skoncentrowanie na wychowaniu dzieci, zawodowe obowiązki, przyzwyczajenie i nuda wiodą do zdefiniowania relacji na nowo, gdzie fantazje i własne potrzeby schodzą na dalszy plan. Czy jest szansa na powrót wielkiej namiętności sprzed lat,  gdy balansują na granicy ostatecznego rozstania? Kolejne gry i zabawy pary są pretekstem do głębokiej rozmowy  w poszukiwaniu tego, co łączy i niwelowaniu tego, co dzieli. Jaki będzie jej finał? 

"SEX dla Opornych" Michele Riml

Reżyseria: Piotr Wiśniewski

Obsada: Małgorzata Gadecka, Dariusz Wiktorowicz

 

PARAPETÓWKA

21.06, 19:00

bilety 35 zl/50zł 

Spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”.
Bohaterami są Anna: katoliczka, zacięta „moherówa”, Paweł: „typowy gej”, którzy pałają do siebie ideologiczną nienawiścią.
Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życie demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł.
Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać.

Reżyseria: Ewa Błachnio 

Występują:
Ewa Błachnio 
Marta Marzęcka 
Jacek L. Zawada 
Piotr Wiśniewski

 

" KOCHAM I NIENAWIDZĘ"
 24 .06 , 19 :00 , 
bilety 35 zł

Genialny humor Koterskiego na celowniku!

Czy mamy poczucie humoru? Młode małżeństwo stara się znaleźć lekkość życia, mimo codziennych trudów i prozy życia. 
W końcu nie żyją w gorszej Europie! Ciężkie siaty z zakupami i prozak na śniadanie, gdy warczy na Ciebie własny pies...?
To i inne kuriozalne sytuacje naszego życia! 
Dobra zabawa gwarantowana!!!

Obowiązkowa pozycja dla fanów „Dnia Świra”.


Tekst: Marek Koterski
Muzyka: Marta Skóra

Występują: Marta Marzęcka - Wiśniewska, Piotr Wiśniewski
Marta Skóra - piano
Maciej Kitajewski - kontrabas
Krzysztof Pszczółka - instrumenty perkusyjne


Rezerwacje: 
577 380 377
lub na 
www.teatrzelazny.pl

Mat. nadesłane

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice