Świętowali w SP 10!

19 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

We wtorek 12 listopada w sali MOK  w  Brzezince, uczniowie SP 10 świętowali 101 rocznicę odzyskania niepodległości oraz 100 rocznicę wybuchu I Powstania Sląskiego. Powstanie zaczęło się w Mysłowicach i było elementem walki o granice i pełną niepodległość Polski.

Uczniowie klas 5b, 6a i 6b, w przygotowanym pod kierunkiem pań: Barbary Borek Witkowskiej i Ewy Wojtaś montażu słowno-muzycznym, zaprosili widzów na krótki „historyczny spacer”. Oprócz wiadomości historycznych znalazły się w nim pięknie wyrecytowane utwory poetyckie i znane wszystkim pieśni patriotyczne. Widzowie mogli włączyć się w śpiew, ponieważ słowa pojawiały na wielkim ekranie. Nad dekoracją sceny czuwała pani Elżbieta Taborek.

Na zakończenie wyświetlony został wzruszający, fabularyzowany film dokumentalny o powstaniu pt. „Franek”, z  Franciszkiem Pieczką w roli głównej.

Szczególnie podniosłym momentem było wspólne odśpiewanie czterech zwrotek naszego hymnu, który zjednoczył wszystkich: uczniów, nauczycieli, gości i pracowników MOKu.
Trzeba przyznać, że młodzi artyści wystąpili z wielkim zaangażowaniem, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Występ i udział  w tym wydarzeniu był prawdziwą lekcją żywego patriotyzmu.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice