„Święto Drzewa”

12 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

„Święto Drzewa”  to w naszej szkole wieloletnia tradycja. Obchodzimy je w październiku,  nieprzerwanie od  wielu lat. Podejmowane  przez nas działania mają na celu zwrócenie uwagi wszystkich na fakt,  że otaczające nas  drzewa pełnią ważną rolę w naszym życiu.

Również w tym roku uczniowie aktywnie włączyli się w obchody tego ekologicznego święta. Wykonali   wiele ciekawych prac plastycznych, uczestniczyli w konkursach. Hol szkoły ozdobiła wystawa zdjęć najpiękniejszych drzew rosnących w naszym mieście. Były też makiety przedstawiające warstwową budowę lasu, Ekoludki wykonane z ekologicznych materiałów.

Każda klasa napisała życzenia dla drzew. Wiele emocji wśród dzieci i młodzieży wywołał gość honorowy – sokolnik, który odwiedził naszą szkołę wraz ze swoimi podopiecznymi: sokołem i sową. Wszyscy chętni mogli z bliska zobaczyć a nawet dotknąć drapieżnika. Sokolnik opowiadał o pracy ptaków w sadach czereśniowych, na lotniskach cywilnych i wojskowych. Dowiedzieliśmy się, że z usług sokolniczych korzystają również wysypiska śmieci. To bezpośrednie, bardzo bliskie obcowanie z tymi wspaniałymi i zarazem groźnymi drapieżnikami pozostawi z pewnością niezapomniane wrażenia.

Materiał nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice