Światowy Dzień Czytania Tolkiena!

25 marca 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena, z tej właśnie okazji Biblioteka Główna zorganizowała wystawkę, promującą jego twórczość. John Ronald Reuel Tolkien to pisarz fantasy, rozpoznawany głównie jako autor Hobbita i Władcy pierścieni, będących ikonami literatury fantastycznej. Inspiracją J.R.R. Tolkiena była mitologia nordycka i inne mitologie zamierzchłe, religia chrześcijańska, język staroangielski oraz twórczość Szekspira, Richarda Wagnera, Wiliama Morrisa.

Oprócz wykreowania świata Śródziemia, jest również twórcą rożnego rodzaju opracowań i tekstów z dziedziny filologii i literatury dawnej oraz licznych tomów poezji. W swoich dziełach porusza uniwersalne tematy, takie jak walka dobra ze złem czy moralność, poddaje analizie determinację i dumę oraz postawy moralne.

W jego utworach nie brakuje również wątków miłosnych i przyjaźni. Zachęcamy więc gorąco do lektury jego dzieł, nie tylko w Dniu Czytania Tolkiena.

Źródło: FB MBP

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice