Repertuar Teatru Żelaznego na czerwiec 2019!

24 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Zapowiada się bardzo ciekawie w czerwcu, na deskach Teatru Żelaznego. Poniżej szczegóły i oczywiście prosimy o zapoznanie się i liczny udział w przedstawieniach!

Złota Rybka - Dzień Dziecka (aktorzy rozdają prezenty)

 

1.06 11:00, 14:00, 17:00

 

Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm gdzie akcja dzieje się w smażalni ryb...

Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.

    Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok.


Bilety

25 zł


90 zł rodzinny ( 4 osoby)

 

Babski comber czyli Biwakowe Lowe 

Znakomita, wartka  komedia o dążeniu do szczęścia,  miłości w różnych jej odsłonach oraz  naszych codziennych śmiesznostkach i słabostkach. 

Mariola i Janina to skrajnie różne siostry, które postanawiają zrobić coś szalonego. Dojrzałe, przyzwyczajone do mniejszych lub większych wygód wyprawiają się na biwak. Siostrzana eskapada to kipiące humorem dialogi o życiu, poszukiwaniu spełnienia, małych przyjemnościach, o tym co nas łączy i dzieli. Jak żyć szczęśliwie, robić, to co się kocha i nie tkwić w toksycznym związku? Czy trzykrotna rozwódka, kelnerka po 40-stce udzielająca rad starszej, racjonalnej siostrze trafi w sedno? Czy spotkany przypadkowo w lesie niejaki Wiktor badający kobiety „kompetencjometrem” postawi właściwą diagnozę? Leśna przygoda kompletnie zmieni życie bohaterów. Jest sielanka, ciepłe wspomnienia z dzieciństwa czy groteskowej  wizyty u ginekologa oraz leczenie kaca metodą tybetańską. Dialogi iskrzą najlepszą współczesną komediową tradycją. Rodzinna komedia, której tytuł nawiązuje do miłości  romantycznej, siostrzanej  i rodzicielskiej,   z punktem zwrotnym niczym w hollywoodzkim kinie odmieniającym życie protagonistek to feeria kolorowych barw humoru i refleksji.

Reżyseria: Piotr Wiśniewski

Autor: Marta Marzęcka-Wiśniewska

 

Obsada:

Mariola – Małgorzata Maślanka

Janina – Paulina Napora

Wiktor – Paweł Okraska

 

15.06,  15:30, 19:00

16.05, 17:00
22.06 , 17:00

 

SEKS DLA OPORNYCH

 

13.06, 19:00
14.06, 19:00

30.06, 16:00 i 19:00

 

Bilety 45/40 zł

Długoletnie małżeństwo postanawia wyjechać na weekend do eksluzywnego hotelu, by ożywić swój związek. Biorą ze sobą egzemplarz popularnego poradnika małżeńskiego pt. „Sex dla opornych”.

Jak mąż przyzwyczajony do wizerunku poczciwej żony i kochającej matki zareaguje na widok tejże cedzącej niecenzuralne słowa i odzianej w strój tzw. dominy rodem z filmu dla dorosłych? Co kryje się pod powierzchnią weekendu, który ma przywrócić małżonkom dawny wigor i pożądanie?

 

Kolejne gry i zabawy pary są pretekstem do głębokiej rozmowy  w poszukiwaniu tego, co łączy i niwelowaniu tego, co dzieli.

Reżyseria: Piotr Wiśniewski

Obsada: Marta Marzęcka-Wiśniewska, Dariusz Wiktorowicz

 

PARAPETÓWKA

 

20.06, 16:00 i 19:00

bilety 35 zl/50zł

Spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”.

Bohaterami są Anna: katoliczka, zacięta „moherówa”, Paweł: „typowy gej”, którzy pałają do siebie ideologiczną nienawiścią.

Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życie demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł.

Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać.

 

Reżyseria: Ewa Błachnio

 

Występują:

Ewa Błachnio

Marta Marzęcka -Wiśniewska

Jacek L. Zawada

Piotr Wiśniewski

 

RÓŻOWY KAPTUREK

9.06, 12:00, 16:00

Kapturek na hulajnodze i Babcia pokonująca Wilka w walce? Zapraszamy na  te i inne nowe przygody znanej bohaterki!

Historia "Czerwonego Kapturka" zostanie przedstawiona w niebanalny sposób, gdyż opowiedzą ją trzy krasnale, które przypadkiem znalazły się w teatrze.

Na oczach widzów powstanie zakręcony spektakl pełen zarówno  zabawnych gagów jak i pouczających historii. Mali widzowie będą mieli okazję zaobserwować, jak powstaje spektakl teatralny „od kuchni”! Przedstawienie z interakcją z publicznością.

Bilety

25zł

90 zł rodzinny (4 osoby)

 

Ściana
8.06 16:00 i  19:00


Brawurowa komedia w reżyserii Artura Barcisia

„Za pieniądze, które wydaje Pan w jeden tydzień można przez rok zapewnić utrzymanie całej hinduskiej rodzinie!”

 

Czterdziestopięcioletni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku. Z pozoru zwykła sytuacja, staje się bardzo niecodzienną, gdyż pracownicy banku, rozpoczynają dochodzenie, czy aby ich klient nie ma za dużo pieniędzy...  Bohater dowiaduje się, że polski bank został wykupiony przez indyjską grupę kapitałową i on sam podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu.

Traktowany jak przestępca z racji na „wysoki współczynnik awansu społecznego” uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.

 

Reżyseria: Artur Barciś

 

Występują: Paweł Okraska

Bogumiła Murzyńska

Małgorzata Gadecka

Marta Marzęcka-Wiśniewska

Piotr Wiśniewski

czas trwania: 90 min

bilety


55 zł

 

KOCHAM I NIENAWIDZĘ

23.06, 18:00

Genialny humor Koterskiego na celowniku!

 

Młode małżeństwo stara się znaleźć lekkość życia i poczucie humoru, mimo codziennych trudów i prozy życia. W końcu nie żyją w „gorszej Europie”! Ciężkie siaty z zakupami i prozak na śniadanie, gdy warczy na Ciebie własny pies…? Te i inne kuriozalne sytuacje z naszego życia nie przeszkodzą optymistycznie patrzeć na świat!

 

Obowiązkowa pozycja dla fanów „Dnia Świra”.

 

Tekst: Marek Koterski

Muzyka: Marta Skóra

Występują: Marta Marzęcka - Wiśniewska, Piotr Wiśniewski

Marta Skóra - piano

Maciej Kitajewski - kontrabas

Krzysztof Pszczółka - instrumenty perkusyjne

 

JABŁKO (ostatnie spektakle)
29.06 16:00, 19:30

ZŁOTA MASKA 2018 ZA REŻYSERIĘ!

Spektakl w reżyserii Artura Barcisia, współczesna opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych.

Utrata pracy, brak porozumienia z żoną i pragnienie nowego pcha bohatera dramatu w ramiona młodej studentki medycyny. O ironio, tej samej, która będzie pomagała wyjść z ciężkiej choroby żonie bohatera…

Miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, pokusa, zdrada, namiętność, potrzeba bliskości, poczucie  obowiązku i miłość bez zobowiązań, kryzys w związku, życie jako sztuka wyboru to tematy wokół których krąży dramat.

Bilety

50 /35 zł

 

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice