"Zwierzęta z kręgu polarnego"

10 lutego 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Aby poczuć zimową atmosferę, za którą tęsknią szczególnie dzieci, biblioteka na Mikołowskiej zorganizowała zajęcia plastyczne pod hasłem „Zwierzęta z kręgu polarnego”. W oparciu o książki „Opowieści podbiegunowe”, „Nela i polarne zwierzęta” oraz „Wielka podróż Lulie” bibliotekarka omówiła, wskazując na globusie, geograficzne położenie rejonów polarnych – Arktyki i Antarktydy oraz przedstawiła gatunki zwierząt żyjące w krainach śniegu i lodu.

Szczególnie zachęciła do przeczytania książki „Wielka podróż Lulie”, opisującej przygody młodej Góry Lodowej - Lulie, która z ciekawości wybrała się w podróż do cieplejszych rejonów świata. Po drodze Lulie spotykała różne zwierzęta, korzystała z ich pomocy, ale również sama uratowała tonącą mała dziewczynkę. Z tej książki czytelnicy mogą wywnioskować, że marzenia należy spełniać, korzystać z pomocy innych, jak również udzielać pomocy drugiemu w razie potrzeby.

Podczas czytania tej pięknie ilustrowanej książki dziecko ma okazję poznać wiele zwierząt żyjących w polarnych warunkach i przeczytać ciekawostki z ich życia. Uczestniczący w zajęciach drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 9 na podstawie ilustracji z książek i przy pomocy fantazji wykonali ciekawe ilustracje zwierząt z polarnych zakątków świata. Prace zaprezentowano w bibliotece na wystawie.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice