"Wypożyczaj książki bezpiecznie"

13 października 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

"Wypożyczaj książki bezpiecznie" - pod takim hasłem biblioteka przy ul. Oświęcimskiej zorganizowała wystawkę oraz akcję czytelniczą z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk, który przypada 15 października. Te kilkadziesiąt sekund z wodą i mydłem to nasza pierwsza obrona nie tylko przed zarażeniem koronawirusem, lecz też innymi chorobami.

Jednak aby mycie rąk dało efekty, trzeba to robić dobrze. Według wytycznych WHO czynność mycia rąk powinna trwać około minuty, a 30 sekund to absolutne minimum. Akcja zorganizowana w bibliotece ma na celu zaakcentowanie znaczenia częstego mycia rąk w sytuacjach codziennych, jak i również przed lekturą książki.

Wystawka symbolicznie prezentuje książki z dłońmi na okładce, m.in: "Miłe Natalii początki" Olgi Rudnickiej, "Spiralę" Paul'a McEuen'a, "Czarną listę" Aleksandry Marininy, "Pod niemieckimi łóżkami" Justyny Polańskiej, "Stan nie! błogosławiony" Magdaleny Majcher i wiele, wiele innych. Bibliotekarze zachęcają czytelników w ten sposób do sięgnięcia czystą dłonią po książkę z dłonią.

Akcja czytelnicza potrwa do końca października.

Nadesłane

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice