"Space Opera" - wystawa zbiorowa

22 stycznia 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W czasie pandemii, która zaczęła się w 2020 r. mogliśmy przypomnieć sobie jak przestrzeń, w której się poruszamy jest ważna w codziennym funkcjonowaniu. Ludzie poczuli jak zakazy i ograniczenia zaburzają ich codzienny rytm.

W takich chwilach marzyliśmy o ciepłych krajach, dalekich krainach, surrealistycznych pejzażach i kosmosie.

Wystawa "Space Opera" bada przestrzeń w różnych kontekstach. Wiele jej wątków dotyczy alternatywnych rzeczywistości, życia na innych planetach i poruszania się w przestrzeni kosmicznej. Można odwiedzić w niej również miejsca wirtualne, które znamy z gier komputerowych oraz sny. Nie da się ukryć, że postacie pojawiające się w obserwowanych przez nas miejscach mają w sobie coś niezwykłego. To MOK'owi przewodnicy po tych niesamowitych obszarach.

Artystki i artyści biorący udział w wystawie to: Bernadetta Baranowicz, Julia Bieńko, Michał Domagalski, Wiktoria Fiedler, Nina Fiejtek, Katarzyna Garbania, Hanna Kalek, Hanna Kokot, Filip Oczadły, Agata Szymanek, Lena Okręglicka, Natalia Rojek, Katarzyna Wrona. Opiekunem artystycznym grupy młodych artystów jest Agata Szymanek.

Wkrótce ukaże się film z oprowadzenia po wystawie, która odbędzie się 22.01-31.03 Galeria M2 w Mysłowickim Ośrodku Kultury ul. Grunwaldzka 7. Obserwujcie fanpage na facebooku Mysłowicki Ośrodek Kultury.

Źródło: Mysłowicki Ośrodek Kultury

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice