"Jak dynamit"!

07 czerwca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Wokalistka Holly Blue - Sonia Kopeć i jej piosenka "JAK DYNAMIT" znalazły się w finałowej 5-tce konkursu "PIOSENKA NA 100" organizowanego  wspólnie przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Polskie Radio. Konkurs podsumowuje 100-lecie istnienia ZAiKS-u, a jego ideą jest jak najszersza popularyzacja dorobku współczesnych polskich twórców. Piosenka "Jak dynamit" została wybrana z ponad tysiąca zgłoszeń.

Sonia Kopeć to wokalistka zespołu Holly Blue -  tria pochodzącego ze Śląska, które założyła w 2011 wraz z bratem Krystianem i Emilem Blantem muzykiem i producentem znanym m.in. z grup Gutierez i The Marians.
Muzyka zespołu, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami. Debiutancka płyta zespołu pt. „First Flight" ukazała się jesienią 2012 r.
Po wydaniu płyty zespół grał wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami - Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. W 2013 roku wystąpił na festiwalu SOPOT TOPtrendy i zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich. Piosenki zespołu grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz znalazły się na składankach „Sealesia 1" i „Sealesia 2", „Mysłowice Dobrze Brzmiące" oraz „Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014".

W 2016 zespół powraca z nową płytą „UpBeat" Jednym z producentów nowego albumu jest Eddie Stevens, znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7.

Aktualnie zespół ukończył pracę nad trzecim albumem w języku polskim, którego premiera przewidziana jest na jesień 2018r.

Mat. nadesłane

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice