Sobotni wieczór poetycki z Wiesławą Bartoszko w MOK Brzęczkowice!

10 lutego 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W sobotę w filii MOK na Brzęczkowicach, odbył się wyjątkowy wieczór poetycki, podczas którego spotkaliśmy się z autorką wierszy Wiesławą Bartoszko. Pochodząca z Mazur Wiesława Bartoszko od 1985 r. mieszka w Mysłowicach. Pisać zaczęła w czasach bardzo trudnych przeżyć osobistych. Pisała wiersze nikomu o tym nie mówiąc, chowając do szuflady. Trwało to dość długo.

Pewnego roku wyjechała do rodzinnej miejscowości, gdzie spotkała nauczyciela, filologa Piotra, któremu wyjawiła tę tajemnicę i dała przeczytać. Stwierdził on, że nie można ich dalej trzymać w tajemnicy. Założył pani Wiesławie bloga, gdzie wchodzących i czytających było 10 000.

Wiesława jest osobą ciepłą, wrażliwą, prowadzi niezwykle aktywny tryb życia. Pomaga potrzebującym opieki dzieciom, aktywnie działa w Radzie Dzielnicy Brzęczkowice-Słupna. Oprócz pisania wierszy zajmuje się haftowaniem i projektowaniem haftu.

Spotkaniu towarzyszył koncert poezji śpiewanej "Zaśpiewała nam gitara" w wykonaniu Eugeniusza Szwarcera.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice