Pasowanie na „pierwszaka” w Brzezince!

12 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

6 listopada  w Szkole Podstawowej nr 10 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To wydarzenie zostało wpisane na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Był to bardzo ważny dzień nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i dziadków.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali swoje umiejętności.

Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz odpowiedź na szereg bardzo ważnych pytań. Występy dzieci nagrodzono gromkimi brawami ze strony licznie przybyłej publiczności.

Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Mariola Czypionka kolorowym ołówkiem. Tym samym klasy 1a oraz 1b zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach.

Pamiątką tego wydarzenia były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice