Pasowanie na czytelnika w SP. 10!

21 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W piątek 10 maja w klasach pierwszych odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Data tego wydarzenia nie jest przypadkowa bowiem dwa dni wcześniej przypadał Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto to rozpoczyna Tydzień Bibliotek.

Pierwszoklasiści mimo, iż mogli korzystać już dużo wcześniej z zasobów  szkolnej biblioteki (zaktualizowanych i znacznie powiększonych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa) zostali dopiero w tym dniu pełnoprawnymi czytelnikami. Złożyli ślubowanie i przyrzekli, że będą książki szanować, co przypieczętowali swoim podpisem. Wcześniej wysłuchali próśb książek przedstawionych przez starsze koleżanki - Maję Musiorską i Martynę Michalak. Otrzymali ponadto kolorowe zakładki ze swoim imieniem, które ozdobili według własnego pomysłu i zgodnie z zainteresowaniami czytelniczymi. Wszyscy mamy nadzieję, że pierwszoklasiści chętnie i często będą pojawiać w bibliotece.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice