Nowy dyrektor w przedszkolu nr 8!

10 maja 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Od 1 września br. stanowisko dyrektora Przedszkola nr 8 obejmie Pani Małgorzata Derdowska-Dąbrowska.

Pani Małgorzata jest nauczycielem z ponad 13-letnim stażem pracy. Ukończyła Śląską Wyższą Szkołę Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach na kierunku - Pedagogika Społeczna, gdzie uzyskała tytuł licencjata, Wyższą Szkołę Lingwistyczną w Częstochowie na kierunku Zintegrowana Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, gdzie uzyskała tytuł magistra.

Ponadto, zdobyła dodatkowe kwalifikacje do pracy z dziećmi uczęszczając na studia podyplomowe w zakresie: logopedii, surdopedagogiki i tyflopedagogiki, terapii pedagogicznej oraz organizacji i zarządzania oświatą.

Nowa Pani dyrektor jest silnie związana z mysłowickimi przedszkolami - głównie z Przedszkolem nr 13 im. Janusza Korczaka oraz Przedszkolem nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Przedszkolem nr 4 i Przedszkolem nr 9.
Pani Małgorzata Derdowska-Dąbrowska zastąpi dotychczasową dyrektor Panią Beatę Pająk-Raś, która zrezygnowała ze swojego stanowiska.

Pani Beata pełniła obowiązki dyrektora w przedszkolu od 2016 roku. Podczas jej pracy placówka przeszła całkowitą metamorfozę za sprawą termomodernizacji oraz szeregu remontów. Ponadto, dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Przedszkole nr 8 dołączyło do grona placówek szczycących się mianem „Optymistycznego Przedszkola”.

Źródło: Mysłowice - profil oficjalny

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice