Międzyszkolny Literacki Konkurs Walentynkowy w SP10!

08 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

5 lutego w SP10 odbył się  XI Literacki Konkurs Walentynkowy, którego organizatorkami są panie - Aleksandra Kita i Barbara Anforowicz - Niklik. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 6 zespołów z mysłowickich szkół podstawowych. Celem konkursu, który na dobre wpisał się w szkolną tradycję jest przybliżenie postaci patrona zakochanych (i nie tylko!) - św. Walentego, kultywowanie tradycji walentynkowej, a także rozbudzenie zainteresowania literaturą, muzyką i filmem.

Zadania, z którymi przyszło się zmierzyć  12 uczestniczkom  konkursu obejmowały: genezę walentynek, postać świętego Walentego, znajomość najpopularniejszych utworów literackich o miłości i najsłynniejszych par filmowych. Nie zabrakło zadań z dziedziny muzyki, głównie tej współczesnej, wśród których były do rozszyfrowania tytuły utworów zespołu Myslovitz. Uczestniczki rozwiązywały między innymi test (kahoot) i krzyżówkę z wykorzystaniem technologii informacyjnej na netbookach otrzymanych w ramach projektu Cyfrowa Szkoła oraz na własnych smartfonach. Wykonały również przepiękne kartki walentynkowe oraz ułożyły życzenia.

Po zakończonym konkursie prace zostały zawieszone w szkolnej bibliotece. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody - kubki termiczne, piernikowe serduszka, lizaki, czerwone balony w kształcie serc, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc słuchawki. Fundatorem nagród był Oddział ZNP w Mysłowicach, a o poczęstunek zadbały organizatorki. Atrakcją konkursu były gofry w kształcie serduszka sporządzane na bieżąco przez uczennice klasy 6a. O piękny wystrój sali, w której odbywał się konkurs zadbała pani Barbara Burkiewicz-Wojdat.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce - SP1, II miejsce - SP12,  trzecie miejsce – SP4.

Nadesłane

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice