Międzyszkolna zabawa edukacyjna „Bezpieczna droga do szkoły”

27 września 2013

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W piątek 27 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. S. Padlewskiego odbyła się już VI edycja zabawy edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”. Zgromadziła 510 pierwszaków z 11 mysłowickich szkół. Jak co roku nad zabawą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Mysłowic, Edward Lasok i ufundował puchary dla zwycięzców.

Na zabawę przybył również pomocnik policji – Sznupek. Każdą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna edukacyjna oraz 10-osobowa drużyna sportowa. Pierwszaki rywalizowały w konkurencjach edukacyjnych utrwalających wiedzę o ruchu drogowym oraz w konkurencjach sprawnościowych, jak np. pokonywanie przeszkód i bieganie w sztafecie. Nad poprawnością wykonywania zadań czuwało jury składające się z przedstawicieli służb mundurowych. W tym roku po raz pierwszy imprezę obwieszczał plakat przedstawiający najlepszą pracę plastyczną konkursu pt. „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Autorką zwycięskiej pracy jest N. Mol z SP nr 10.

Tegoroczne zmagania wygrały reprezentacje ze szkół:
I – ZSP nr 2
II – ZSP nr 1
III – SP nr 10
IV – SP nr 9

Jednak wygraną tak naprawdę nie jest miejsce na podium a bezpieczeństwo dzieci.

Tegoroczna zabawa była wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy widzowie mogli śledzić zmagania drużyn na wielkim ekranie dzięki ITVM, która zadbała o przekaz multimedialny z kamer.

Współorganizatorzy zabawy: UM Mysłowice, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Mysłowicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz II LO im. Powstańców Śląskich w Mysłowicach.

Każdy pierwszak otrzymał znaczek odblaskowy ufundowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Wszystkie startujące drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody, ufundowane przez sponsorów: WORD Katowice, KMP Mysłowice, MOSiR, Iwonę Włosek oraz rodziców z klasy I b w SP nr 9.

W organizacji imprezy brali udział nauczyciele Sp nr 9 (B. Pełkowska, M. Kaździoł, B. Bebło, B. Biernacka, G. Urban, E. Grabara). Impreza nie mogłaby odbyć się bez pomocy uczniów klasy V c i ich rodziców oraz uczniów klasy mundurowej z II LO w Mysłowicach i ich opiekuna, Wojciecha Chmiela. Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc.

O Autorze

Joanna Frysztacka

Na co dzień spełnia się zawodowo od ponad 8 lat w zakresie szeroko pojętej promocji i marketingu. Po pracy aktywnie uczestniczy w życiu miasta prowadząc portal Myslowice.net. Niejednokrotnie wyróżniana za działalność oraz wspieranie miejskich inicjatyw.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice