Międzynarodowy musical w Szkole Podstawowej nr 15!

12 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Od roku Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego w Mysłowicach realizuje międzynarodowy projekt Erasmus+, którego celem jest przygotowanie musicalu, związanego z problemem ksenofobii. Od początku roku szkolnego trwają przygotowania do przyjęcia gości  z Holandii, Francji, Grecji i Niemiec.

Zaangażowali się w nie zarówno pracownicy szkoły , jaki i uczniowie i ich rodzice. Od 22 do 27 września w SP 15 będzie powstawał pierwszy akt przedstawienia. (wcześniej podczas spotkań w szkołach w Holandii i Grecji międzynarodowy zespól napisał scenariusz i skomponował muzykę). Obecnie, i w szkole w Wesołej  i w pozostałych szkołach partnerskich, trwa kompletowanie obsady aktorskiej i  zespołu muzycznego. Będzie to dla uczestników Erasmusa niesamowita okazja do zaprezentowania swoich umiejętności i talentów, a także nawiązania nowych ciekawych znajomości.

Program pobytu gości w Mysłowicach zapowiada się bardzo interesująco - oprócz wytężonej pracy nad przedstawieniem organizatorzy przewidzieli wycieczki i inne atrakcje, a także uroczystą premierę pierwszego aktu musicalu. (pozostałe powstaną podczas spotkań w Niemczech i Holandii). Nad całością przygotowań czuwa koordynatorka projektu - nauczycielka języka niemieckiego Monika Marek.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice