Mega Misja w świetlicy I-III przy Szkole nr 13

30 listopada 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Myśleliśmy, że poprzednie zajęcia z Mega Misji były super ale kolejne okazały się jeszcze bardziej megastyczne. Przed zajęciami Psotnik chciał się dostać do kanału bajkowego, co spowodowało, że w telewizorze nie było obrazu. Z tego powodu musieliśmy przystąpić do wykonania zadań.

Najpierw otrzymaliśmy zdjęcia, na których były ilustracje różnych środków przekazu. Musieliśmy się zastanowić, gdzie umieścić nasz obrazek na tablicy. Przypomnieliśmy sobie, że mamy następujące środki przekazu: kino, telewizja, radio, prasa, Internet, książka drukowana, e-book, audiobook, plakat. W pewnym momencie telewizor zaczął wariować. Nagle pojawił się obraz, ale nie serialu, który Kuba chciał zobaczyć, tylko meczu.

W pewnym momencie obraz zniknął i został nam tylko dźwięk. To musiała być sprawka Psotnika. Pani nas zapytała, jaka jest różnica, gdy oglądamy coś mając dostęp do dźwięku i obrazu, a jaka, gdy jedna z tych rzeczy np. psuje się. No cóż, różne media odbieramy różnymi zmysłami. Czasami te same treści przedstawiane są przez różne media np. zaprezentowany na zajęciach mecz piłkarski komentowany w radiu i mecz transmitowany w telewizji.

Na szczęście po wykonaniu kolejnych zadań udało nam się naprawić telewizor. Jednak w pewnym momencie Julka zwróciła się z nietypową prośbą. Okazało się, że Psotnik uwielbia ,,Calineczkę’’! Wpadliśmy na pomysł, aby narysować komiks, żeby zwabić Psotnika. Julka i Kuba dzięki naszej pomocy, schwytali Psotnika i uporządkowali informacje o sposobach przedstawienia historii o Calineczce. Okazało się, że czeka nas za to nagroda

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice