Listy dla Ziemi w Szkole Podstawowej nr 9 w Mysłowicach

30 kwietnia 2014

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Szkoła Podstawowa nr 9 w Mysłowicach po raz drugi przyłączyła się do akcji „Listy dla Ziemi” zainicjowanej przez Fundację Ekologiczną "Arka".Kluczowym jej elementem było napisanie listów przez ponad 500 uczniów naszej szkoły.

Poprzedzone ono było lekcjami tematycznymi, w czasie których zapoznano dzieci z celami akcji oraz przewidzianą tematyką listów. Podczas tych zajęć wykorzystano materiały przesłane przez Fundację. W klasach I-III zajęli się tym wychowawcy klas, natomiast w klasach IV-VI lekcje te przeprowadzili nauczyciele przyrody, którzy byli jednocześnie koordynatorami akcji w szkole.

Po otrzymaniu specjalnego papieru ekologicznego wszystkie dzieci obecne w szkole dnia 29.04.2014 roku napisały „Listy dla Ziemi”. Głównym tematem listów naszych uczniów były zagadnienia związane ze spalaniem śmieci w piecach domowych i tzw. niska emisja. Po napisaniu listów dzieci zabrały je do domu, by przekazać rodzicom i zachęcić ich do wspólnego wypełnienia deklaracji ekologicznych działań i ich późniejszej realizacji. Aby podkreślić wyjątkowość dnia pisania listów, uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.

Akcja ta była świetnym przykładem łączenia pokoleń w jednym celu. Tym celem była edukacja ekologiczna i możliwość wpływu na naszą planetę. Dzieci napisały listy i w ten sposób edukowały siebie i dorosłych. Akcja pokazała, że wszyscy mamy wpływ na to, co się z nią dzieje. Mamy nadzieję, że pomysły naszych uczniów znajdą odzwierciedlenie w ich rodzinnych domach i że wszystkie podjęte przez nas działania przyczynią się do zwiększenia świadomości ekologicznej mieszkańców Mysłowic.

(Źródło: SP nr 9)

O Autorze

Sandra Jędrzejas

Absolwentka socjologii, pedagogiki i zarządzania. Nieustanna pasjonatka zwierząt. W wolnym czasie nie stroni od dobrej książki. Stałe zatrudnienie nie przeszkadza jej w realizowaniu zadań związanych z portalem, który współtworzy społecznie od 2011 r.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice