Książkowy „TOP 25”

07 stycznia 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Koniec roku to czas podsumowań na wielu płaszczyznach, w wielu dziedzinach, aktywnościach i działaniach. O takie zestawienie pokusiła się również filia biblioteczna przy ulicy Oświęcimskiej, która z początkiem nowego roku zorganizowała akcję pod hasłem: Książkowy „TOP 25”.

Biblioteczne przedsięwzięcie to podsumowanie, prezentujące książki najczęściej wypożyczane w Filii nr 7 w 2020 roku. Podstawą stworzenia listy książkowych bestsellerów było roczne zestawienie systemu komputerowego, jaki bibliotekarze wykorzystują do obsługi czytelników przy wypożyczaniu.

Zgodnie z tymi danymi ranking najbardziej poczytnych książek w Filii nr 7 wygląda następująco: na podium uplasowały się: na pierwszym miejscu - kryminał „Poszukiwanie” Charlotte Link, tuż za nim horror „Czarna Madonna” najpopularniejszego obecnie pisarza polskiego Remigiusza Mroza. Brązowy medal wywalczyła sobie powieść obyczajowa „Amelia” Katarzyny Michalak.

Z kolei na czwartym miejscu znalazł się thriller „Na skraju załamania” brytyjskiej autorki ukrywającej się pod pseudonimem B.A. Paris. Dalsze miejsca w kolejności zajęły: tytuł z gatunku czarnego humoru „Jak cię zabić, kochanie?” Alka Rogozińskiego oraz powieść historyczna „Natalia” naszej mysłowickiej pisarki Magdaleny Wala, pochodząca z cyklu ”Damy i buntowniczki”.

Biblioteczne TOP 25 prezentowane jest od 7 stycznia w postaci wystawy w holu biblioteki i - oprócz rocznego podsumowania - ma stanowić wskazówkę czy inspirację dla czytelników poszukujących interesującej, poczytnej lektury. Wszystkie wyróżnione książki są na stanie większości filii mysłowickiej książnicy, choć należy się liczyć z tym, że rozchodzą się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki” i po zamówieniu będzie trzeba na nie poczekać w kolejce. Zapraszamy do lektury!

Mat: MBP Mysłowice!

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice