Konkurs na Najlepszą inicjatywę Listów dla Ziemi 2013

24 listopada 2013

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W ubiegły poniedziałek 18 listopada na Facebooku - Listów dla Ziemi ruszył konkurs na Najlepszą inicjatywę 2013. To pomysł na wyróżnienie szkół, które są aktywne i podejmują wiele ekologicznych działań. Placówka z naszej miejscowości znalazła się w finałowym gronie, na które internauci mogą oddawać swoje głosy.

Cała Polska pisała listy
Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA. Jej głównym założeniem jest pisanie przez dzieci w szkołach listów na wykonanym z makulatury papierze. W listach młodzi ludzie namawiają dorosłych do działań proekologicznych. To jednak nie wszystko, w ramach akcji organizowane są także wystawy, happeningi, konkursy. Szkoły, bazując na otrzymanych materiałach edukacyjnych, organizują u siebie lekcje tematyczne, spotkania z leśnikami, akcje sadzenia drzew, zbierania śmieci, spektakle i wiele innych imprez. W akcji pilotażowej wzięło udział 350 gmin, około 4000 placówek oświatowych i prawie 500 tysięcy dzieci i młodzieży. Od października 2013 można zgłaszać gminy do kolejnej odsłony tego niezwykłego wydarzenia.

10 zielonych szkół
Celem konkursu organizowanego przez Fundację Ekologiczną Arka jest wyłonienie 10 zielonych, czyli najbardziej aktywnych i pomysłowych w działaniach ekologicznych placówek oświatowych. Oceniane inicjatywy prowadzone były w szkołach w ramach I edycji Listów dla Ziemi i towarzyszyły akcji pisania listów przez uczniów.

Głosowanie internautów
Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym, spośród wszystkich nadesłanych przez szkoły relacji jury wybrało finałową 31. W etapie drugim (finałowym) w specjalnej konkursowej aplikacji na stronie Listów dla Ziemi na portalu Facebook (https://www.facebook.com/listydlaziemi) zostanie przeprowadzone głosowanie internautów, którzy wybiorą najciekawszą ich zdaniem inicjatywę.

Jak zagłosować?
1. Polub stronę akcji „Listy dla Ziemi” na Facebooku.
2. Wejdź na specjalną aplikację konkursową  https://apps.facebook.com/listydlaziemi/.
3. Znajdź najlepszą Twoim zdaniem inicjatywę i oddaj swój głos.

Statuetki dla najlepszych
W konkursie przewidziano następujące wyróżnienia: dla 10 najlepszych szkół – statuetki „Listy dla Ziemi 2013”, dla pozostałych 21 – certyfikaty.
Głosowanie potrwa do 8 grudnia, a wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia.

Zachęcamy do udziału!

Więcej informacji o akcji można znaleźć na oficjalnej stronie Listów dla Ziemi http://listydlaziemi.pl/.
Ze strony akcji gminy mogą również pobrać formularz zgłoszeniowy do udziału w II edycji akcji.

(Źródło, foto: Fundacja ARKA)

O Autorze

Sandra Jędrzejas

Absolwentka socjologii, pedagogiki i zarządzania. Nieustanna pasjonatka zwierząt. W wolnym czasie nie stroni od dobrej książki. Stałe zatrudnienie nie przeszkadza jej w realizowaniu zadań związanych z portalem, który współtworzy społecznie od 2011 r.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice