Koncert noworoczny w wykonaniu Tria Harmonijek Ustnych „Con Brio”

16 stycznia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W najbliższą niedzielę o godzinie 19.00 zapraszamy do MOK przy ulicy Grunwaldzkiej, gdzie odbędzie się koncert znakomitego Tria Harmonijek Ustnych "Con Brio" oraz  Gentlemen’s Harmonica.

Trio Con Brio

Zespół harmonijek ustnych powstały w 1970 roku w Mysłowicach. Jeden z najpopularniejszych w Polsce zespołów harmonijkowych ma na swoim koncie wiele koncertów w Polsce i poza granicami naszego kraju. Con Brio występowało wielokrotnie przed kamerami telewizji polskiej, ma za sobą także występy w telewizji niemieckiej i szwedzkiej. Swój program prezentowało publiczności: Austrii, Czech, Słowacji, Francji, Holandii, Mongolii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, USA, i Węgier. W roku 2000 przedstawił swój program artystyczny na Światowej Wystawie EXPO w Hanowerze. Za wielki zaszczyt Trio uważa również swój dwukrotny udział w koncertach galowych na Światowym Festiwalu Harmonijki Ustnej w Trossingen (Niemcy).

Skład:
Zygmunt Zgraja – harmonijki melodyjne (chromatyczne i diatoniczne),
Janusz Zając – harmonijki basowe,
Robert Kier – harmonijki akordowe i akordeon.

Gentlemen’s Harmonica

Trzej faceci, których połączyła pasja grania na harmonijkach ustnych. Ich muzyka jest wyjątkowa tworzą ją z pasją dla siebie oraz dla słuchaczy, by publiczność bawiła się i wzruszała, by przywoływała wspomnienia i budowała marzenia. Grają na różnych harmonijkach, wydobywają przeróżne dźwięki, ale na szczęście łączą się w harmonijną całość która umila życie słuchaczom.

Skład:
Grzegorz Matuszek – harmonijka melodyjna,
Piotr Nowatkowski – harmonijka akordowa,
Mateusz Graniczny – harmonijka basowa.

Źródło: MOK Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice