KONCERT CHÓRU AKADEMICKIEGO

15 kwietnia 2011

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna imienia Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach od wielu lat pozytywnie wpisuje się w życie kulturalno-społeczne naszego miasta. Najbliższe wydarzenie muzyczno - teatralne organizowane przez GWSP będzie miało miejsce już teraz - w okresie Wielkiego Postu w najbliższą niedzielę palmową tj. 17 kwietnia o godz. 19:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach.(foto: www.wsew.edu.pl)                                                                                                                                       Sandra Jędrzejas 

Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna imienia Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach od wielu lat pozytywnie wpisuje się w życie kulturalno-społeczne naszego miasta. Uczelnia ta to coś więcej niż doskonałe zaplecze dydaktyczne, renomowana kadra posiadająca kwalifikacje na najwyższym poziomie oraz jakość kształcenia godna polecenia. Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna dzięki swojej działalności, tworzy wokół siebie aurę szacunku i zrozumienia co powoduje, że organizowane przez nią przedsięwzięcia wzbudzają zainteresowanie. Najbliższe wydarzenie muzyczno - teatralne będzie miało miejsce już teraz - w okresie Wielkiego Postu w najbliższą niedzielę palmową tj. 17 kwietnia o godz. 19:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach. Tego dnia odbędzie się koncert wielkopostny dedykowany mieszkańcom Mysłowic, w wykonaniu zespołu reprezentacyjnego GWSP - chóru akademickiego "Tota Anima Cantante".Program wydarzenia przewiduje dwie części: pierwsza obejmuje kompozycję wokalną Stabat Mater. Druga natomiast przygotowana zostanie pod kierownictwem Sabiny Szkaradek, przez uczniów z I LO w Siemianowicach Śląskich nosząc tytuł: "Ecce Homo - rozważania o cierpieniu".Podczas konferencji zorganizowanej przez Rektora GWSP doc. dr Mirosława Wójcika, która odbyła się 12 kwietnia, padły podziękowania ze strony Prezydenta Miasta Edwarda Lasoka za czynny udział w życiu kulturalnym Mysłowic oraz kreowanie pozytywnego wizerunku miasta. Swoją obecność (jeśli obowiązki duszpasterskie na to pozwolą) zapowiedział również Metropolita Katowicki, abp Damian Zimoń. Patronat koncertu objął Prezydent Edward Lasok wraz z Dziekanem Dekanatu Mysłowickiego ks. Krzysztofem Kaszą. Natomiast całość przedsięwzięcia muzycznego nadzoruje dr Dorota Luber - pracownik naukowy GWSP.    

O Autorze

Sandra Jędrzejas

Absolwentka socjologii, pedagogiki i zarządzania. Nieustanna pasjonatka zwierząt. W wolnym czasie nie stroni od dobrej książki. Stałe zatrudnienie nie przeszkadza jej w realizowaniu zadań związanych z portalem, który współtworzy społecznie od 2011 r.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice