Klub DDK wznawia spotkania!

01 lipca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Po trzymiesięcznej kwarantannie członkowie mysłowickiego klubu DKK postanowili spotkać się w bibliotece przy ul. Mikołowskiej, by porozmawiać, ponarzekać, a przede wszystkim znowu być razem i dyskutować na temat książki Magdaleny Knedler „Dziewczyna kata”.

Wielowątkowa opowieść o wielkiej i nieszczęśliwej miłości ma wiele wspólnego ze współczesnością. Dzięki prostocie języka, którego używa autorka w swoich powieściach, możemy przenieść się do XVII wieku, wieku nękanego zarazami, pełnego zabobonów, dziwnych wierzeń, w którym stosowanie tortur i pomysłów na zadawanie śmierci w imię sprawiedliwości nie było końca. Z książki M. Knedler dowiadujemy się wielu nowych rzeczy związanych z historią Wrocławia. Z Julią wędrujemy przez Wrocław współczesny i podążamy śladami Magdaleny i Michaela przez siedemnastowieczny Presslaw. Współczesność i przeszłość zazębiają się ze sobą, tworząc spójną całość.

Spotkanie pasjonatów literatury w bibliotece po tak długiej przerwie oraz ich nieukrywana radość udowodniły, jak ważne są te wspólne spotkania oraz rozmowy. Na czas wakacji członkowie klubu mają do przeczytania dwie lektury: Gonzalo Giner „Okna niebios” i Angeliki Kuźniak „Papusza”. Zapraszamy więc na kolejne spotkanie 24 września o godz. 17.30.

Mat. nadesłany

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice