Karnawał z babcią i dziadkiem!

22 stycznia 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Jak karnawał to tylko z babcią i dziadkiem! O historii karnawału, Dniu Babci i Dziadka, o tym że należy o nich pamiętać przez cały rok oraz jak ważne są wspomnienia można dowiedzieć się z wystawki w brzęczkowickiej bibliotece.

Karnawał to czas w roku, kiedy organizowane są najbardziej kolorowe, huczne zabawy i bale przebierańców. Najbardziej znane i widowiskowe są oczywiście karnawał w Rio de Janeiro oraz karnawał wenecki. Jednak karnawał w 2021 roku będzie zupełnie inny niż dotychczas.

Można uczestniczyć w zabawach i balach karnawałowych wirtualnie lub sięgając do wspomnień. W czasie karnawału przypadają dwa ważne święta - Dzień Babci i Dzień Dziadka. Babcie kochają swoje wnuczęta, a one uwielbiają być przez nie rozpieszczane. Doceniamy wszystkie babcie za rolę, jaką odgrywają w naszych rodzinach: opieka nad wnuczkami, ich wychowywanie, ale także kultywowanie tradycji, przekazywanie wspomnień, pamiątek. Dziadek jako senior rodu jest dla najmłodszych członków rodziny autorytetem, źródłem fantastycznych pomysłów, a także ostoją spokoju i bezpieczeństwa. Może być doskonałym źródłem wiedzy o czasie, który minął i dla dziecka jest bardzo odległą historią. Dziadek to skarbnica wiedzy o przodkach i losach rodziny. Dlatego też kochajmy nasze babcie i naszych dziadków! Nie tylko w dniu ich święta.

Mat. nadesłany!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice